Ahşap Taşıyıcılı Merdivenler

6783

Bu tasarlanacak merdivenin ağacını seçerken bunlar göz önün de bulun durulmadır insan trafiği yüksek veya ökçeli ayakkabı kullanılan mekanlar da sert ağaçlar tercih edilmelidir yumuşak ağaç kullanılması durumun da kısa sürede çizilme aşınma sorunları ile karşılaşılır. Ahşap Taşıyıcılı Merdivenler Çift Serenli Yapılmalıdır.

Taşıyıcı ların serenlerin kalınlıkları iyi hesaplanmalıdır aksi hal de zamanla Ahşap taşıyıcılı merdivenler de çökmeler olacak dır. Zamanla Ses Yapmaması İçin Ahşap Basamaklar Serenlere Taşıyıcılara %100 Basmalı Gizli Vidalı D3 Tutkalla Yapıştırılmalı. Giriş Alt Tableye Ve Çıkış Üst Tableye Beton Vidası İle Bağlanarak Duvar Ekseninde Tutkal Kullanılmalıdır. Ahşap Taşıyıcılı Merdivenler Dekoratif Ve Kullanımı Güzeldir. Montajı ve imalatı kolay olmak la beraber binanıza evinize statik bir yük oluşturmaz.

Ahşap taşıyıcılı merdivenler extra fırın kurusu FSC belgeli fırın kurusu ağaçlardan yapılmalıdır. aksi halde zaman la  ev de ki ısı değişimine, paralel olarak zamanla çatlamalar veya ses yapma sorunu ile karşılaşırsınız bu nedenlerden kaynaklı ahşap merdivenin malzeme seçimi çok önemlidir. Ahşap taşıyıcılı merdivenler Malzemesini doğru seçtiğiniz ahşap merdivenin yapım teknoji si yapım metodu ahşap merdiven kerestesi ahşabı kadar önemlidir öncelikle kalaslar 7cm ve ya 10 cm 3cm kalınlığın da latalara bölünerek masif ağacın suyuna doğru kurt ağzı kanal açılarak iyi bir tutkal yardımı ile preslenmeli dir preslenen latalar kuruyarak kürlenmesi beklenmeli tutkal kuruduktan sonra oluşturduğunuz plaka kalibre edilmelidir kalibre ahşap basamağı nızın gün koşullarına uymasını sağlayacakdır.

Kalibre edilen plakalar ahşap basamak ölçülerine uygun olarak işlenmeli ve işlenen basamak lar tekrardan kalibre edlmelidir. kalibre zamanların da ağaç dinlendirilerek. Ahşap taşıyıcılı merdivenin dış serenleri de aynı şekil de işlenerek  Ahşap taşıyıcılı merdivenler prova montajı yapıla bilir yapılan prova montajından sonra tekrardan Ahşap taşıyıcılı merdivenler de monte edilerek son temizliği yapılmalıdır temizliği yapılan merdiven son kalibre edilerek cilaya sevk edilmeli cila en az iki kat su bazlı dolgu yapılarak iki kat cila ve son kat finiş cilası yapılarak  ambalajlanıp etiketlenerek müşteriye sevk edilmelidir sevk edilen Ahşap merdivenler müşteriden daha önce alınan röleveye uygun olarak montajına başlanarak öncelikle serenler duvara bağlanmalıdır.Sonrasın da iç kova iç seren yerine montajı yapılarak ahşap basamakların montajına geçilmelidir.Ahşap taşıyıcılı merdivenler in montajı gönye ve terzi el aletleri ile montaj yapılmalıdır.

 

İstanbul Ahşap Taşıyıcılı Merdiven Firması ve Telefon Numaraları Nedir? 

Merdiven tasarımları; yapının mimarisine, boyutlarına, kat sayısına, merdiven yapı alanına ve yapı yüksekliğine göre yapılmalıdır. Çünkü gerek İstanbul gerek ise başka kentlerde villalar ve dubleks konutlarda yapı içi merdiven tasarımı, mimariyi ve estetiği tamamlayan yapılardır. Bu nedenle tasarım noktasında, ahşap taşıyıcı merdivenler tercih edilebilir. Merdivenlerin üretilmesinde ahşap seçiminde de kaliteli ağaçlar ve malzemeler bulunmalıdır. Merdiven için ahşap seçimleri yapılırken de yapının kullanımına ve kullanan kişilerin tercihlerine dikkat edilmelidir. Merdivenlerde çizilme ya da aşınma oluşmaması için ağacın yumuşak veya sert şekilde seçilmesi gerekebilir. Ayrıca bu merdiven türünde imalat çift serenli şekilde yapılmalıdır.

Seren, ahşap yapılarda taşıyıcı parçaları ifade eden ağaç parçalarıdır. Bu parçalar için yapılan ağaç seçimine göre ve boyutlara göre proje hazırlanmalıdır. Bu sayede merdivenlerde çökme ve çatlama gibi sorunlar önlenebilir. Ayrıca yanlış seçimler ve tasarımlar merdivenlerde istenmeyen gürültülerin ve görüntülerin oluşmasına sebep olabilir. Firmamız, bu neden ile merdiven tasarımlarında profesyonel bir yaklaşım sergileyerek ahşap taşıyıcı merdivenler ile imalat ve uygulama gerçekleştirmektedir. Uygulamalarımızda ustalık için doğru yapıştırma, vidalamaların doğru yerlere yapılması, duvar ve zemin bağlantılarının doğru şekilde yapılması gibi noktalara yüksek özen gösteriyoruz. Dekoratif ve estetik bir görünüm oluşturan bu merdiven tasarımları, günümüzün güncel uygulamalarından örnek alarak, her ev ve yapı için en uygun kullanımları sağlamaktadır.