Çekmeceli Ahşap Merdivenler

1819

Ahşap Taşıyıcılı Merdivenlerde Veya Beton Üstü Ahşap Basamaklarda Rıht Boşluğuna Çekmeceler Yapılabilir. Gizli Çekmeceli Merdivenlerde Denilir. Metal Kaplamalı Merdivenlerde De Yapılabilir Yine Rıht Boşluğunu Bas-Çek Yöntemi ile yapılır.

Evlerde, katlar arası geçişin sağlanması için inşa edilen merdivenler gerek üst kata gerek çatı katına çıkmak için kullanılabilirken gerekse bodrum kata inilmesi için inşa edilebilir. Bu merdivenlerin, klasik bir şekilde sadece basamaklar ile üretilmesi yöntemi kullanılması ile birlikte bu basamaklar daha kullanılabilir ve farklı bir özellikte oluşturulabilir. Özellikle daha fazla kullanım alanı ve daha fazla eşya depolama alanı talep edilen yapılarda katlar arası merdivenler, çekmeceli ahşap merdivenler şeklinde üretilebilir. Bu yapılar, evin ikinci katına çıkmak için inşa edilirken çekmece kullanılması ile birlikte gerek ayakkabı gerek elbise gerekse ev eşyalarının saklanabilmesi için ekstra bir alan sağlanabilir.

İstanbul ilinde birçok ev için uygulamasını gerçekleştirdiğimiz bu merdivenler, evin mimari yapısına uygun bir şekilde tasarlanırken genellikle ahşap uygulamalar yapılmaktadır. Bu konuda ahşap seçiminin gerçekleştirilmesi için farklı malzemeler kullanılırken öncelikli olarak sağlam ve pratik bir kullanım oluşturan tasarımlar yapılmalıdır. Bu tasarımlar sayesinde kaliteli bir şekilde uzun yıllar kullanılabilecek çekmece kısımları, merdivenlerin özellikle rıht boşluklarında uygulanır. Bu boşluklarda uygulanan çekmece yapıları sayesinde birçok evde özel ve geniş bir kullanım alanı sağlanabilir. Merdiven boyutlarına ve mimari yapının özelliklerine göre inşa edilen çekmeceli ahşap merdivenler içinde uygulanan çekmeceler, gizli çekmece olarak adlandırılmaktadır. Bu uygulamanın yapılması için proje hazırlanırken basarak çekme ve kayan çekmece yöntemleri kullanılabilir.

Çekmeceli Ahşap Merdivenler ile Eviniz daha düzenli.

Yapı içerisinde yatay çekmeceler içeren merdivenler, güncel merdiven tasarımları içerisinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Firmamız bünyesinde çalışan profesyonel ustalarımız, tasarımları gerçekleştirirken, malzeme seçimi ve merdivenin daha kullanılır bir hale gelmesi için çok özenli bir çalışma yapmaktadır. Bu çalışma sayesinde modern yapı ve yaşam alanlarında avantajlı bir merdiven kullanımı sağlanmaktadır. Kullanılan malzeme çeşitleri ve ölçüleri ile birlikte uygulamanın gerçekleştirildiği alandaki ihtiyaçlarının ölçülmesiyle uygulanan çekmeceli ahşap merdivenler aynı zamanda çok uygun fiyatlı bir sonuç oluşturmaktadır. Çekmece yapılarının uzun yıllar kullanılabilmesi için özenli ve kaliteli bir tasarım yapılması ve uygulamanın gerçekleştirilmesi ile birlikte garantili bir sonuç sağlanmaktadır. Garanti kapsamında merdiven yapıları, yıllarca arıza oluşmadan kullanılabilir.