Masifpan Merdivenler

2404

Çok sayıda işlenmiş ağaç enine ve boyuna bir araya getirilerek düz levhalar haline getirilmekte ve bu şekilde elde edilen masif paneller kullanılarak masifpan merdivenler üretilebilmektedir. Masif panel, doğal, dekoratif, sağlam ve uzun süre kullanılabilen bir malzeme olması ve imalatta kolaylık sağlaması sebebiyle merdiven yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygun ölçülerde hazırlanıp cilalandıktan sonra, basamak ve rıh şeklinde merdiven yapımında bu malzemeden yararlanılmaktadır. Cilalama aşaması merdivenin dayanıklılığını sağlamak açısından oldukça önemlidir. Zira cila, masif panelin hava ile temasını kesen ve çatlamasına, yamulmasına ya da açma yapmasına engel olan ve dolayısıyla kaliteli merdiven üretimini mümkün kılan bir işlemdir. Profesyonel bir şekilde tasarlanıp üretilmiş bir merdivene sahip olmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Masifpan merdivenler kayın, çam, kestane, ladin, meşe ya da sapelli ceviz ağacından elde edilen masif paneller kullanılarak üretilebilmektedir. Kırmızıyı andıran rengi ile fark edilen kayın sert özü ile yıllarca kullanabileceğiniz merdivenlere sahip olmanızı sağlar. Ayrıca boya ve cila uygulandığında oldukça şık bir görünüme sahip olur. Sıkı bir yapısı olan ve genleşmesi çok az olan sapelli masif paneller, yapısı değişmeyen ve çatlama yapmayan sağlam merdivenlere sahip olmak isteyenler için idealdir. Yapısının zararlıların barınmasına uygun olmaması, boya ve vernik tutması diğer olumlu özellikleridir. Sert yapısı ve dokusu sebebiyle meşe ağacı da masifpan merdivenler için kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır.

MASİFPAN Parke Merdivenleri

İstanbul sınırlarında modern mimari eseri bir yapıya sahipseniz ve yapınızın güzelliğini ince bir düşünceyle tasarlanmış ve doğru malzeme ile yapılmış bir merdivenle taçlandırmak isterseniz firmamız aradığınız adres olacaktır. Doğal ahşap malzeme kullanarak üretimini gerçekleştirdiğimiz özel tasarım masif merdiven çeşitleri ve güncel fiyatları için iletişim kanallarımızdan bilgi alabilirsiniz. Firmamız tarafından gerçekleştirilen uygun fiyatlı ahşap uygulamalarda sadeliği, asaleti ve zarafeti yansıtan merdivenler tasarlanmaktadır. Ahşap merdiven proje çalışması için merdivenin konumu incelenmekte ve ölçüsü titiz bir şekilde alınarak mekânın ruhuna uygun bir tasarım gerçekleştirilmektedir. Hafif ve güvenli bir ürün olarak masif panellerden yapılan merdivenleri uzun süre kullanmanız mümkündür.