Demir Kaplama Ahşap Merdivenler

7881

Demir Merdivenler Ahşap Kaplanırken, Öncelikle Demir Soğuk Bir Madde Olduğu İçin Ara Karkaslar İyi Hesaplanmalı Zamanla Titreşim Vibrasyon Olmamalıdır. Demir Kaplama Ahşap Merdivenler Demire İyi Bir Polereton Tutkalla Yapıştırılmalı Sonrasında Da Vidalanmak Suretiyle Montaj Edilmelidir. Montaj-Rıht Ahşap Geçmeli Sistemle Yapılmalıdır.

Demir kaplamalı Ahşap merdivenler; metal omurgalı ahşap merdivenler,ahşap omurgalı ahşap merdivenler,metal omurgalı cam korkuluklu ahşap merdivenler olmak üzere çeşitlendirilir.

Yapılarda katlar arası geçiş sağlayan merdiven uygulamaları, genellikle ahşap kullanılmasıyla inşa edilen uygulamalardır. Dubleks yapılarda ve tripleks yapılarda merdivenlerin ahşap ile inşa edilmesi hem sağlıklı hem de estetik bir görünüm sağlamak içindir. Fakat İstanbul gibi yaşanan bölgenin iklim koşulları çok değişken ve kış aylarında özellikle çok soğuk olan bölgelerde ahşap merdiven yapıları belirli bir zaman sonrasında çatlama, açılma ve kayma gösterebilir. Bu gibi durumlarda merdiven yapısının korunması ve sağlamlığının oluşturulması için kullanılabilecek sistem demir kaplama ahşap merdiven uygulamasıdır. Demir kaplama işlemi, soğuk demir ile ara karkasların hesaplanması sayesinde yapılır. Firmamız gerçekleştirdiği bu işlemlerde kaliteli bir sonuç elde edebilmek için ilerleyen zamanlarda titreşim ve vibrasyonu engelleyecek bir uygulama sağlamaktadır.

Firmamız, uzun yıllardan bu yana profesyonel olarak vermiş olduğu hizmetler sayesinde, sektörde demir kaplama ahşap merdiven uygulamalarını en doğru şekilde gerçekleştiren firmalardan biridir. Bu uygulamalarda kullanılacak ahşap ve demir kaplama malzemelerinin birbirine çok doğru şekilde montaj edilmesi gerekir. Bu nedenle öncelikle mimari proje gözden geçirilerek merdiven uygulamasının yapıldığı yer ve rıht boşlukları ile duvar eklentileri hesap edilmelidir. Bu hesaplamalar sonrasında yapılacak uygulamada ahşap ile demir malzemeler birbirine çok kuvvetli bir tutkal ile yapıştırılır ve daha sonrasında da vidalama yapılır. Ustalarımız montaj işlemini, genellikle rıht ahşap geçmeli sistemle yapmaktadır.

Kaliteli ve Dayanıklı Demir Kaplama Ahşap Merdiven Mimarisi

Bu şekilde profesyonel ve yüksek sağlamlıkta bir sistem ile inşa edilen demir kaplama ahşap merdiven uygulamaları, modern yapılar için çok daha uzun ömürlü bir kullanım oluşturmaktadır. Firmamız, sürekli olarak takip ettiği güncel uygulamalar ile uygun ve her zaman yapısını koruyacak demir kaplamalı merdivenler sağlayarak yapı uygulamalarını da korumalı bir hale getirmektedir. Özellikle katlar arasında betonarme merdiven inşaatının yapılmadığı yapılarda, demir kaplama sayesinde merdiven iskeleti oluşturularak daha sonrasında ahşap uygulamaları ile kaliteli bir kullanım sağlanabilir. Bu uygulamalarda firmamız en uygun fiyatlı şekilde tasarımlar gerçekleştirirken aynı zamanda metal omurgalı ahşap merdiven, ahşap omurgalı ahşap merdiven veya metal omurgalı ve cam korkuluklu ahşap merdiven gibi çeşitlilikler sağlamaktadır.