Dar Alan Merdivenleri(Rıhtsız, Yarı Rıhtlı Merdivenler)

6447

Mimaride Yaşam Alanlarının Darlığı Ve Konutların Maliyetlerini Düşürmek İçin Küçük Metrajlı Yaşam Alanları İnşa Edilmektedir. Kör Noktaların Değerlendirilmesi İçin Merdivenler Bu Alanlara Alınmıştır. Dar Alan Merdivenleri Sarhoş Merdivenleri Olarakda Adlandırılırken, Yarın Basamaklı Merdivenler, Ruhtsız Merdivenlerde Denmektedir.

Konut yapıları inşa edilirken; kimi zaman arsalar üzerinde dubleks ve tripleks yapılar inşa edilebileceği gibi kimi zaman da binaların son katlarında asma katla birleşmiş bulunan dubleks yapılar inşa edilebilir. Bu yapılarda mimari proje hazırlanırken arsanın ölçülerine uygun bir şekilde dubleks alanının oluşturulması için kimi zaman çok dar bir bölge kullanılabilir. Bu şekilde dar bir kullanım alanı sunan çift katlı yapılarda katlar arası merdiven çıkışının sağlanması için de özel bir tasarım yapılması gerekir. Bu nedenle firmamız bu gibi yapılarda dar alan merdivenleri (rıhtsız veya yarı rıhtlı merdivenler) ile uygulama sağlamaktadır. Bu uygulamalar özellikle İstanbul’da son dönemlerde inşa edilen dar kullanım alanına sahip dubleks konutlarda tercih edilmektedir.

Konut maliyetlerinin düşürülmesi ve kullanım alanının daha geniş tutularak konforlu bir yaşam alanı oluşturulması için tercih edilen dar alanlardaki dubleks yapılar, merdiven uygulamalarında özellikle kör noktaların değerlendirilmesi ve daha kullanışlı bir yapı oluşturulması için dar alan merdivenleri (rıhtsız veya yarı rıhtlı merdivenler) tercih edilen alanlardır. Bu yapılarda profesyonel bir şekilde incelemelerin yapılması ile birlikte yapının özelliklerine uyumlu ve rahatlıkla kullanılabilecek bir merdiven inşa edilebilir. Bu nedenle öncelikle modern bir mimari ile inşa edilmiş bu yapıların katlar arası bölgesinde doğru bir tasarım uygulanması için malzeme seçiminin ve ölçümlerin yapılması gerekir. Daha sonraki aşamada ise alanında uygulanabilecek şekilde sarhoş merdivenler ya da yarım basamaklı merdivenler gibi rıhtsız merdivenlerde kullanılabilir.

Rıhtsız ve Dar Alan Merdivenleri Daha Güvenilir mi?

Bu sayede tercih edilen dar alan merdivenleri (rıhtsız veya yarı rıhtlı merdivenler) gibi sistemler kaliteli bir sonuç ortaya çıkarabilir. Firmamız, her zaman güncel olarak Türkiye’de ve İstanbul’da kullanılan bu merdiven modellerini uygulayabilmek için ahşap ve metal malzemelerin birleşimi ile çalışmalar sağlamaktadır. Bu çalışmalarımızda garantili ve uzun ömürlü bir kullanım oluşturmak için malzeme seçimlerine çok dikkat ederken aynı zamanda uygulamaların gerçekleştirilmesinde de gereken tüm yapıştırıcı, yardımcı malzemeler ve işçilik profesyonel olarak seçilmektedir. Tüm bu şartlarda en uygun fiyatlı merdiven tasarımları firmamız tarafından yapılmaktadır.