Yandan Montajlı Küpeşte

738
Ahşap Merdiven Sahanlığında Yandan Bağlamalı,Ahşap Tornalı Küpeşte, Trabzan, Korkuluk

Merdiven uygulamalarının gerçekleştirmesi sırasında, öncelikle beton kaide üzerinde ahşap uygulamanın projelendirilmesi veya boşluk alanda ahşap ya da metal omurga oluşturulması sonrasında basamakların planlaması gerekir. Yapılan bu planlama ile birlikte merdivenin basamak kaideleri ve ana planı oluşturulduktan sonra sıradaki eklenti küpeşte olmaktadır. Küpeşte, merdivenlerde kullanıcı kişilerin güvenli bir şekilde yukarıya çıkabilmesi için eklenen korkuluk kısmının üst tabyasını ifade eder. Korkulukların üst kısmında bulunan tek parça ve tutunmayı sağlayan ahşap, küpeşte yapısını oluşturur. Bu yapı farklı sistemlerinin kullanılması ile üretilebilirken, bu sistemler arasında yandan montajlı küpeşte sistemleri de yer alır. Yandan montaj işlemi, genellikle dar merdiven alanlarında ve çift taraflı açıklık içeren merdiven alanlarında kullanılabilir.

Merdivenlerde inşaat alanı dar bir şekilde belirlenmişse ve küpeşte işleminin merdiven basamakları üzerine montaj yapılması daha dar bir alan sağlıyorsa yandan montaj işlemi yapılabilir. Bu sistemde hazırlanan küpeşteler, korkuluk ile birlikte montajlandıktan sonra tüm sistemin montajı merdivenin beton ya da ahşap omurga gibi kısımlarına yapılır. Firmamız kaliteli ve güvenli bir işlem sağlamak için yandan montajlı küpeşte sistemlerini kullanırken öncelikle proje esnasında merdivenin en uygun noktalarını belirlemeye gayret gösterir. Bu sayede yapının mimari projesine uygun ve yapıyı daha faydalı bir kullanım amacına kavuşturacak merdiven uygulaması sağlanabilir. Aksi takdirde zaten dar bir alanda bulunan merdiven yanlış küpeşte tercihi ile daha sıkışık bir hale gelebilir.

Yandan Montajlı Küpeşte Modelleri

Bu mantık üzerinden küpeşte üretiminin gerçekleştirmesi ile birlikte profesyonel bir uygulama gerçekleştirildiğinde merdiven hem sağlam hem de kullanışlı hale getirilebilir. Sektörde sürekli bir şekilde güncel uygulamaları takip eden firmamız, İstanbul gibi birçok kentte ve birçok ilçede merdiven çalışmalar yaparken yandan montajlı küpeşte sistemlerini kullanarak yüksek bir güvenlik de sağlamaktadır. Küpeşte kullanımının ana mantığı merdivenlerde güvenliğin oluşturulması olarak görülürken modern merdiven tasarımlarında da bu uygulamanın en doğru şekilde yapılması merdivenin garantili şekilde yıllarca kullanılmasını sağlamaktadır. Firmamız, bu garantili ve hassas kullanımı oluşturmak için en uygun fiyatlı malzeme seçimini gerçekleştirirken aynı zamanda da en yüksek kaliteli uygulamaları sağlamaktadır.