Tornalı Küpeşte

1861

Tornalı Küpeşteler Korkuluk Yapılacak Merdivenlerin Müşteri İsteğine Göre Tornalı , Yandan Bağlamalı Küpeşte Veya Basamak Üzerine Gizli Saplamalarla Bağlanır. Bağlanan Tornalar Merdiven İç Kovasının Helezonik Eğrisine Veya Açısına Uygun Olarak Tornalı Küpeşteye Atıştırılır. Atıştırıldıktan Sonra Çivi Ve Tutkal Yardımıyla İmalatı Yapılmış Olur.

Küpeşte, ev ve işyerleri gibi yapılarda inşa edilen merdivenlerde katlar arası geçiş sağlanırken güvenliğin oluşturulması ve hasta ya da yaşlıların merdiveni kullanırken daha sağlam bir yapı ile kullanım sağlaması için merdivenlere eklenen bir ayrıntıdır. Genellikle müstakil yapılar, villalar ve apartman dairelerinin dubleks katlarında katlar arası geçişin sağlanması için ahşap merdiven tasarımları hazırlanır. İstanbul ve birçok Anadolu kentinde bu uygulamaların gerçekleştirilmesi sırasında mimari proje üzerinden ölçümler yapılarak merdiven tasarımları hazırlanır. Merdivenler, ahşap omurgalı veya beton üzerine ahşap şeklinde inşa edilebilecekleri gibi ahşap merdivenlerde küpeşte kullanımı için de tornalı sistemler tercih edilebilir. Bu noktada tornalı küpeşte kullanımı sayesinde küpeştenin çok daha sağlam ve güvenli bir şekle gelmesi sağlanmaktadır.

Ahşap merdivenlerde küpeşte tasarımı gerçekleştirilirken, önce merdivenin basamakları tamamlanır daha sonrasında merdiven korkuluk yapısı oluşturularak üst kısmına yerleştirilecek küpeşte tasarımı yapılır. Küpeşte, genellikle yekpare ahşap üzerinden tasarlanan ve el işçiliği ya da makine yardımı ile şekil verilen bir yapıdır. Proje hazırlanırken montaj sistemlerinde güvenli ve farklı işlemlerin yapılması için tornalı küpeşte gibi uygulamalar sağlanabilir. Tornalı sistemlerde küpeşte yapısının montajının gerçekleştirilmesi için kuvvetli tutkal ve çivi yardımıyla uygulamanın tamamlanması sağlanır. Bu uygulama, firmamızın profesyonel personelleri sayesinde hiçbir sorun ile karşılaşmadan ve her zaman güncel yöntemlerinin kullanılması ile yapılmaktadır. Firmamız, ahşap merdiven üretimlerinde ki tüm teknolojileri takip ederek her zaman modern bir merdiven yapısı sağlarken küpeşte yapısı da bu sistemlere uyum sağlamaktadır.

Ahşap Merdiven için Tornalı Küpşete Modelleri

Küpeşte yapısının gerçekleştirilmesi sırasında merdiven projesinin ne kadar büyük olduğuna bakılmaksızın tercih edilen ahşap malzeme ile çok uzun boyutlarda tornalı küpeşte imalatı yapılabilir. Merdivenin renk yapısı ve korkuluk renk yapısı ile birlikte uyum sağlayacak küpeştelerin imal edilmesi için kullanılan ahşap yapısına, vernik ve cila gibi uygulamalara ve boyut özelliklerine dikkat edilerek tasarım yapılmaktadır. Firmamız yüksek kaliteli olarak üretmiş olduğu küpeşte yapılarını merdivenlerde profesyonel şekilde uygulayarak uzun yıllar garanti altında kullanılacak bir işlem sağlamaktadır. Tüm bu işlemler çok uygun fiyatlı şekilde firmamızın standartlar altında sunulan hizmetlerdir.