Duvar Küpeşteleri ve Modelleri

2241

Merdivenler mimari proje gereklilikleri doğrultusunda yapının farklı bölümlerinde yer alabiliyor ve buna bağlı olarak da şekilleri değişebiliyor. Merdivenlerdeki değişiklik basamaklarda, korkulukta ya da küpeştede olabiliyor. Değişikliği iki şekilde değerlendirebilirsiniz. Bunlardan ilki kullanılan malzemenin ahşap, krom, ferforje gibi farklı nitelikte olması, ikincisi ise aynı malzemeden farklı tasarımlar yapılması. Merdiven tasarımını etkileyen ve aynı zamanda güvenliği sağlamanın temel bir unsuru olan parça ise küpeşte olarak isimlendiriliyor.

Küpeşteyi merdivenin durumuna göre iki yanda korkuluk kullanarak yapabileceğiniz gibi duvar küpeşteleri de tercih edebilirsiniz. İstanbul sınırlarında merdiven ve küpeşte imalatı alanında hizmet vermekte olan firmamız tarafından gerçekleştirilen imalatlarda diğer küpeşte çeşitlerinde olduğu gibi duvar küpeşteleri içinde malzeme ve renk seçimi bakımından müşterilerimize zengin bir çeşitlilik sunulmaktadır. Kullanılan malzemeye bağlı olarak klasik ya da modern bir görünüm elde edilebilmektedir. Profesyonel tasarım ve imalat sürecinin ardından monte edilen duvar küpeştesi çeşitlerimiz müşterilerimizin beğenisini kazanmaktadır.

Duvar küpeşteleri özellikle dar olduğu için tornalı küpeşte yapılamayan alanlar için idealdir. Kaliteli bir duvar küpeştesi ile merdivene görsel zenginlik katmak ve aynı zamanda daha kullanışlı bir duruma getirmek mümkündür. Duvara monte edilen küpeşteler, bir noktaya tutunmaksızın merdiven inip çıkmakta zorlanan kişiler için oldukça kullanışlıdır.

Duvar Küpeşteleri ile Modern Yapılar

Küpeştenin duvara monte edilmesi durumunda daha uygun fiyatlı merdiven güvenliği sağlamak mümkün olabilmektedir. Bununla birlikte küpeştenin maliyeti güncel malzeme fiyatlarına göre değişmektedir. Küpeşte için kullanılan ahşap ya da krom malzemelerin fiyatı ile küpeşte tasarımı ve imalat için gereken işçilik uygulamanın maliyetini belirleyen hususlardır. Uygulamanın istenen sonucu verebilmesi açısından yalnızca maliyet odaklı karar vermemek ve mekânın dekorasyonunda kullanılan diğer elemanlar ile merdivenin tasarımı göz önünde bulundurularak küpeşte malzemesi seçilmelidir. Karar aşamasında belirlenmesi gereken bir diğer husus da renklerdir. Bazı malzemeler farklı renklerde kullanım için uygundur. Vernikle ya da değişik boyalarla renklendirerek malzemeleri doğal rengi dışında kullanabilirsiniz. Hangi malzemelere hangi renklerin uygulanabileceği hakkında detaylı bilgi almak ve dekorasyonunuzla uyumlu bir küpeşte tasarımı için öneri almak üzere firmamıza başvurabilirsiniz.