Ferforje Korkuluklar ve Fiyatları

940

Yüksek ısıda demirin dövülerek şekillendirilmesi sonucu elde edilen ferforje korkuluklar için de yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Yüksek ısı demire şekil verilmesini kolaylaştırmakta ve bu malzeme ile değişik tasarımlar yapılmasını mümkün hale getirmektedir. Özellikle ahşap basamaklı merdivenlerin bulunduğu modern yapılarda estetik ve uyumlu bir bütün oluşturmak amacıyla ferforje korkuluklar kullanılmaktadır. Şık ve zarif görünümlü bir malzemedir. Bu yönüyle kafe ve restoranların yanı sıra villa tipi konutlarda da yaygın olarak kullanılmaktadır. Standart malzemeler kullanılarak ya da özel tasarım şeklinde ferforje korkuluklar yapılması mümkündür. İstanbul için korkuluk imalatı yapan firmalar arasında kaliteli ve uygun fiyatlı üretimi ile öne çıkan firmamız tarafında da bu malzeme kullanılarak özel tasarım merdivenler imal edilebilmektedir.

Ferforjenin merdiven korkuluklarında kendine yer bulmasında etkili olan hususlardan biri modern görünümlü olmasının yanı sıra dayanıklı bir malzeme oluşudur. İklim şartlarından etkilenmediği için açık mekânlardaki merdiven korkuluklarında da ferforjeden rahatlıkla yararlanılabilmektedir. Bu yönüyle mimari açıdan kullanışlı bir malzeme olduğunu söylemek mümkündür. Ancak bu dayanıklılığı sağlamak adına malzeme kalitesine özen gösterilmesinde yarar vardır. Aksi halde kısa sürede deforme olması söz konusu olabilir.

Ferforje Merdiven için Korkuluklar Nasıl Olmalı?

Ferforje yakın bir döneme kadar el işçiliği ile üretilen bir malzeme olması dolayısıyla lüksün simgesi olarak kabul ediliyordu. Ancak günümüzde proje lüks olmasa da ferforje korkuluklara merdivenlerde yer verilebilmektedir. Üretim olanaklarının gelişmiş olması sayesinde daha uygun fiyatlara imalat ve montajın gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmiştir. Güncel modelleri hizmetinize sunan ve profesyonel bir işçilikle üretim ve montajı tamamlayan firmamız, gözünüze hitap eden kullanışlı korkuluk seçenekleri imal etmektedir. Sıradan bir korkuluk yerine özel tasarım ferforjelere sahip olmak isterseniz firmamızla iletişim kurabilirsiniz. Sade ve şık bir modeli tercih edebileceğiniz gibi özel desenlerden oluşan bir korkuluğu da tercih edebilirsiniz. Bu sayede mekânınıza uygun bir merdiven tasarımı yapılması da kolaylaşmış olacaktır. Farklı tasarımların mümkün olması, hem klasik hem de modern binalar için ferforjenin kullanışlı bir malzeme olmasına zemin hazırlamakta ve kullanımının yaygınlık kazanmasını temin etmektedir.