Dış Mekan Merdivenleri

8878

Dış Mekan Merdivenleri. Dış Mekan Merdivenleri. Dış Mekan Merdiveni. Bahçe Merdiveni. dış merdiven çeşitleri, dış cephe merdiven modelleri, villa dış merdiven modelleri, dış mekan merdiven modelleri, bahçe merdiveni nasıl yapılır, dışarıdan merdiven modelleri, alüminyum merdiven fiyatları, demir merdiven fiyatları

Yapılarda iç alanda katlar arası geçiş sağlarken kullanılan merdivenler gibi dış alanda da katlar arasında veya bahçe ile yapı arasında geçiş sağlanması gibi durumlarda ahşap merdivenler kullanılabilir. İç olanlarda kullanılan ahşap merdivenler ile dış alanlarda kullanılan ahşap merdivenler arasında malzeme ve tasarım konusunda farklılıklar bulunmaktadır. Genellikle iç mekanlarda kullanılan merdivenler döner bir yapı ile inşa edilirken dış alanda kullanılan merdivenler düz veya köşeli şekilde inşa edilebilir. Bu merdivenler, İstanbul gibi bahçeli konut yapılarının görüldüğü veya teras ile üst kat arasındaki mesafenin merdivenle kapatılabileceği yapıların görüldüğü kentlerde inşa edilebilir. Yapının toplam mimarisi ve bahçe mimari projesi gözden geçirilerek dış mekan merdivenleri tasarlanabilir.

Yapının özelliklerine ve kullanılacak alandaki yüksekliğe göre projesi yapılan dış mekan merdivenleri profesyonel bir şekilde uygulanarak kullanıma hazır hale getirilir. Firmamız bu uygulamalarda genellikle uzun ömürlü ve sağlam bir kullanım oluşturmak için kereste malzemesi kullanmaktadır. Seçilen kerestenin sağlam ve rengini koruyan bir yapıya kavuşması için ham şekilde kullanılması veya verniklenmesi tercih edilebilir. Bu sayede merdivenlerde ilerleyen dönemlerde çatlama, açılma ya da renk solması gibi durumların önüne geçmek mümkündür. Bu denli kaliteli bir şekilde tasarlanmış ve uygulaması yapılmış merdivenler, özellikle bahçeler gibi su ile sıklıkla temas eden açık alanlarda yapısı bozulmadan uzun yıllar kullanılabilir.

Dış Mekan Merdiven Uygulamaları Modern Mimari 

Merdivenler, her zaman yapının görünümüne estetik olarak çok özel bir görünüş katarlar. Bu nedenle dış mekan merdivenleri bahçe, villa, teras veya seki geçişlerinde uygulanabilir. Bu alanlarda genellikle ahşap merdiven uygulamaları tercih edilirken istenilen durumda alüminyum veya demir malzemeler ile de merdiven tasarımları yapılabilir. Firmamız bu tasarımlarda modern bir görünüm oluşturabilmek için ahşap veya metal malzemeler ile alanın yapısına uygun bir görüntü sağlayabilmektedir. Direkt olarak ahşap omurgalı veya metal omurgalı merdivenler tasarlanırken güncel ve beğenilen tasarımlar yapılması için sürekli olarak müşterilerimiz ile karşılıklı fikir alışverişi yapıyoruz. Bu sayede hem müşterilerimizin beğenisini kazanacak hem kullanım garantisine sahip olacak hem de en uygun fiyatlı konumda bulunacak merdiven tasarımlarını oluşturuyoruz.